Antykoncepcja hormonalna a cellulit

Zdaniem naukowców jedną z podstawowych przyczyn tworzenia się cellulitu są zaburzenia hormonalne, a  konkretnie – zbyt wysoki poziom estrogenu. Ze względu na to, że wszystkie doustne środki antykoncepcyjne zawierają w swoim składzie estrogeny, jest wysoce prawdopodobne, że będą one miały wpływ na powstawanie tzw. „pomarańczowej skórki”. Jak to możliwe ??

Przewaga estrogenów nad innymi hormonami prowadzi do zmniejszenia napięcia żył, które tracą szczelność i stają się bardziej przepuszczalne. Konsekwencją tego jest zatrzymywanie płynów w organizmie oraz powstawanie obrzęków, które powodują ucisk komórek tłuszczowych, oraz zaburzenia mikrokrążenia. Komórki tłuszczowe nie są odpowiednio odżywione i dotlenione więc zaczynają się powiększać przez gromadzenie nadmiernych ilości substancji tłuszczowych, toksyn i produktów przemiany materii. W efekcie prowadzi to do powstawania nierówności i grudek, czyli tzw. cellulitu.

 

Tagged on:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.